Golden retrieverklubben

Resultat Open Show Höganäs 2020

Open Show Höganäs 12-13 september 2020

Antal anmälda hundar: 65

Domare: Lena Pettersson, Kennel Le’Pet’s
Domarelev: Sandra Malmborg, Kennel Velvetdale’s


BIS VUXNA                                                                                                                            

 

BIS Vuxen

   

 

 

 

 

 

 

 

 

   Fotograf: Fredrik Burman

BIS
SE U(U)CH DK (U)CH Goldenglow Cheese-Chips
e. Chaveni’s Wall Street Journal u. Goldenglow Halloumi
Uppf. Marianne Andersson, Södra Sandby
Äg. Gudrun Hansson, Löddeköpinge 

 
BIS 2
Dainty’s Hypnotic Poison
e. Gently’s Guess Who I’Am u. SE U(U)CH Gently’s Hole in One
Uppf. & Äg. Eva & Filip Johnsson, Mörarp

Bästa hane
1. SE U(U)CH DK (U)CH Goldenglow Cheese-Chips
2. Dainty’s Man Power
3. Klintgårdens Easy Action
4. Sunny Delight’s Captain Crispy
5. Sunny Delight’s Foreign Fellow

Bästa tik
1. Dainty’s Hypnotic Poison
2. DK CH(U) NO UCH SE U(U)CH Sunny Delight’s Team Spirit
3. Gold Farm’s Smaragd
4. Heavenly Harmony Shine a Light
5. Klintgårdens Colour of Rainbow


 BIS VALPAR

BIS Valp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Fotograf: Fredrik Burman


 

BIS
Dainty’s Chasing Dreams
e. Angelonato Million Reasons u. SE U(U)CH Dainty’s Cease the Day
Uppf. & Äg. Eva & Filip Johnsson, Mörarp

 

BIS 2
Sunny Delight’s On and Off
e. DK UCH NO UCH SE U(U)CH Falkirk’s Show Off u. DK CH(U) SE JV-14 SE U(U)CH WW-15 Zampanzar Baby Blue
Uppf. & Äg.
Åsa Cederlund, Eldsberga

Bästa hanvalp
1.
Sunny Delight’s On and Off
2. Floprym Wisselblower
3. Dainty’s Airforce One

 

Bästa tikvalp
1.
Dainty’s Chasing Dreams
2. Tanishtagh All Talk About the Hero
3. Sjöarnas Gonna Love Ya
4.
Golden Ib’s Rosalia
5. Goldfashion Get the Party Started

 

Utställningsansvarig

 Lotta C

Charlotte Carping 

E-post: utstallning@skane.goldenklubben.se
Tfn: +46-46-25 53 14
Mobil: +46-702-45 60 10

GRK Open Show 2020

8 november Skaraborg/Älvsborg - INSTÄLLD!
Domare: Ing-Marie Röstlund, kennel Goldteam
Länk till sektionens hemsida: http://skaraborg.goldenklubben.se

28 november Halland
Domare: Ingrid Lundkvist, kennel Glenriska
Länk till sektionens hemsida: http://halland.goldenklubben.se

29 november Uppland
Domare: Åsa Cederlund, kennel Sunny Delight’s (hanar) & Caroline Darling, kennel Boisendale (tikar)
Länk till sektionens hemsida: http://uppland.goldenklubben.se